Angličtina 3. věku v Olomouci (50+)

Angličtina (nejen) pro senioryUdělejte si radost a pojďte studovat angličtinu s lidmi, kterým už bylo padesát. Získáte nové přátele, dozvíte se nové věci nejen o angličtině.Během každé z 12 lekcí navštívíme imaginárně jeden stát světa, ochutnáme nějaký místní dezert s kávičkou či čajem, popovídáme si o shlédnutém krátkém videu, naučíme a procvičíme si nová anglická slova a vazby pro praktickou domluvu na cestách a s přáteli.

Je Vám už přes padesát a říkáte si, že jste na jazyky staří? 

Není tomu tak. Vědci zjistili, že studium cizího jazyka zlepšuje paměť a oddaluje Alzheimera. Pravidelným užíváním cizích slov se upevňuje mentální kondice, zvyšuje sebevědomí a s ní           i radost ze života. Setkávání přinášejí nové zážitky a dobrou náladu. 

Výzkumy i praxe potvrzují, že proces učení se s věkem mění. Pamatujeme si méně, učíme se pomaleji. To je přirozené. Ze zkušenosti s dalšími seniory ale máte jednu velkou výhodu. Máte více času a pokud studiu dáte zelenou a obujete se do toho, výsledky se dostaví.

Proč zvolit angličtinu?

Žádným jiným jazykem se nedomluvíte s tolika lidmi. Budete si jistější na cestách v zahraničí, zvládnete poradit turistům doma a porozumíte lépe anglickému textu. Ubytují se u Vás zahraniční přátelé Vašich dětí? Nemusíte se už návštěvě vyhýbat. A nebo se vaše děti přestěhovaly do zahraničí a vy byste tam měli jezdit? 

Budete mluvit, i když si možná myslíte, že to nedokážete. Postupně se rozmluvíte. Setkáte se  s novými přáteli a společně se zasmějeme. 

Každá lekce je obsahově vyvážena s důrazem na mluvení. Ve skupince je maximálně 7 studentů.  

Mluvení, rozšiřování slovní zásoby, vysvětlování gramatiky ve vazbě na obsah - to všechno běží přirozeně na pozadí tématu zajímavých míst světa. 


Výhody mých kurzů pro seniory proti kurzům jazykových škol a e-learningu

 • Individuální přístup. Když se potřebujete na něco zeptat nebo vrátit k dříve probírané látce, není problém. Ráda znovu  věc vysvětlím nebo připomenu. Případně se domluvíme na vysvětlení mimo lekci.
 • Respekt k potřebám 50+. Postupujeme tempem, které Vám vyhovuje. Máme prostor na procvičení a zopakování. Mluvíme o věcech, které Vás zajímají. Není problém udělat chybu, to k mluvení patří. 
 • Domácí pohodová atmosféra. Výuka probíhá v reálném prostředí rodinného domku, někdy zajdeme na zahradu, jindy se budeme trochu otáčet v kuchyni nebo budem sledovat kratší video v obýváku. Společně vyzkoušíme netradiční jídla různých zemí a vy pak můžete překvapit vaši rodinu a přátele, když pro ně příště podle našeho receptu připravíte vy.
 • Skutečná angličtina. Žila jsem ve Velké Británii a na Novém Zélandu. Upozorním Vás na rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Vysvětlím, kde mají a co myslí pod "chips", "crisps" ...
 • Anglická videa. Lekce jsou podle tématu navštívené země doplněna o krátká videa, ke kterým se můžete kdykoliv vrátit v prostředí svého domova.
 • Učebnice angličtiny pro samouky. Angličtině je třeba se věnovat každý den minimálně 20 minut, abyste se posunuli dál. Učebnice Angličtina pro samouky Vám umožní studovat i samostatně a je vhodná i pro seniory. Vyplňování cvičení ale během lekcí neočekávejte. Lekce využijeme lépe a to mluvením, ochutnáváním nebo třeba společným smíchem :-).
 • Nejbližší otevřený kurz - zahájení 1. října 2021

 • Úterý 9.30 pokročilí, 10.45 mírně pokročilí

 • Středa 13.00 začátečníci plus :-), 14.15 úplní začátečníci

 • 12 lekcí - jedna lekce trvá 60 minut

 • Cena 3250 KčMáte zájem o kurz? Chcete se na něco zeptat?

Napište mi e-mail, volejte :-)


          603 338 029

          i.oprsalova@seznam.cz

Angličtina pro život, angličtina v pohodě...
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!